Search
Close this search box.

Alma Ras Career day

Podijeli ovaj članak:

Uzbudljiva inicijativa Alma Ras kompanije u oblikovanju budućnosti mladih kroz edukaciju i zapošljavanje. Nedavna posjeta srednjim školama u Kiseljaku nije samo obilježila još jedan korak u tom smjeru, već je istaknula predanost ove kompanije prema podršci mladim generacijama u njihovom profesionalnom razvoju. Ravnatelj škole, Slavenko Ivičević i ravnateljica Mirjana Medić istaknuli su značaj ove posjete, naglašavajući vrijednost koju Alma Ras donosi kroz svoj program edukacije i zapošljavanja. 

 

„U četvrtak 18.4.2024. godine predstavnici tvrtke Alma Ras održali su prezentaciju i edukativnu radionicu za učenike završnih razreda Srednje strukovne škole Fojnica u Kiseljaku. Pored prezentacije tvrtke i njezine djelatnosti, predavači su učenike upoznali i s mogućnostima doškolovanja za zanimanje šivača koje ova tvrtka plaća i osigurava sve potrebne uvjete za isto, a nakon doškolovanja i mogućnost zaposlenja.

 

Predstavili su i uvjete u kojima zaposlenici mogu napredovati unutar tvrtke te sve ostale radne uvjete. 

U učenicima su probudili zanimanje, obzirom da su ih pomno pratili i ovo druženje shvatili kao izvrsnu priliku za nadograđivanjem i eventualnim zaposlenjem.

Uz korisne i kvalitetne informacije za njihovu profesionalnu budućnost i izgradnju, učenicima su podijelili i informativne letke sa svim potrebnim informacijama i kontaktima.

 

Naposlijetku su “novostečeno” znanje provjerili zanimljivom igrom, gdje su učenici imali priliku i osvojili vrijedne nagrade iz asortimana tvrtke Alma Ras. 

 

Ovom prilikom Vam se zahvaljujemo za Vaš dolazak i interes za naše učenike i njihovu budućnost te za ponuđene prilike školovanja i zaposlenja.“ rekao je Slavenko Ivičević,

ravnatelj Srednje strukovne škole Fojnica u Kiseljaku.

 

„S obzirom na to kako je  u našoj školi održana edukacija o zaposlenju i predstavljanju kompanije AlmaRas, kao potencijalnoga budućeg poslodavca, dajemo kratki osvrt na cjelokupni događaj. Kao prvo bih naglasila profesionalni odnos svih sudionika uključenih u organizaciju, kao i spremnost na kompromis i suradnju na zadovoljstvo svih.

 

Mogu reći kako je sama priprema i najava događaja bila uredna s precizno navedenim potrebama i očekivanim obvezama od strane škole. Nadalje, tijekom razgovora na pripremnim sastancima pokazana je susretljivost, stručnost, profesionalnost i srčanost da ovaj projekt uspije i da dodje do onih kojima je i  namijenjen. Nadam se kako će se osjetiti rezultati i da su učenici stekli pozitivne dojmove i da će ova edukacija postići svoje ciljeve.“ rekla je ravnateljica Srednje škole Ivan Goran Kovačić.

 

„Uzbuđeno dijelimo vijest da smo nedavno posjetili Srednju školu Ivan Goran Kovačić  te Srednju strukovnu školu Fojnica u Kiseljaku kako bismo predstavili učenicima završnih razreda mogućnosti zaposlenja u našoj kompaniji, Alma Ras. Shvatili smo koliko je teško mladim ljudima kada prelaze iz školskih klupa u svijet odraslih, pun odgovornosti i izbora. Naš cilj je bio pružiti im uvid u mogućnosti prvog zaposlenja čak i bez prethodnog radnog iskustva, te im olakšati donošenje odluka u ovom ključnom trenutku života. 

I dalje, planiramo nastaviti s posjetama srednjim školama koje se nalaze u blizini naših proizvodnih pogona kako bismo još više mladim ljudima pružili uvid u mogućnosti I benefite koje imamo za ponuditi. Za srednje škole koje su zainteresirane za naše posjete, otvoreni smo za prijave putem e-maila na posao@alma-ras.com.

 

Dodatno, želimo istaknuti da isti program provodimo i sa odraslim osobama koje su zainteresirane za posao šivača, bez obzira na njihovo radno iskustvo. Kroz organizirana druženja, predstavljamo sve mogućnosti, prilike i beneficije zapošljavanja u našoj kompaniji. Ova praksa potvrđuje našu transparentnost u poslovanju, pružajući svima zainteresiranima mogućnost postavljanja pitanja na koja odmah odgovaramo. Na taj način olakšavamo sve nedoumice koje se javljaju prilikom razmišljanja o zapošljavanju.“ rekla je Nermina Kadrić, marketing manager u kompaniji Alma Ras.

 

Posjeta Alma Ras kompanije nije samo bila prilika za informiranje mladih o mogućnostima zapošljavanja, već je označila početak plodne suradnje između obrazovnih institucija i poslovnog sektora. Kroz svoj angažman, Alma Ras nije samo otvorila vrata mladima prema budućnosti kroz edukaciju i zapošljavanje, već je i pokazala svoju predanost transparentnosti, podršci i partnerstvu u oblikovanju kvalitetne radne snage. Ova posjeta je samo početak jednog trajnog procesa koji će oblikovati budućnost mnogih mladih i doprinijeti zajednici u cjelini.

 

Nadolazeće druženje koje će organizirati Alma Ras, dodatno će obogatiti ovu inicijativu pružajući priliku za neposredan kontakt između potencijalnih zaposlenika i predstavnika kompanije. Ovo druženje će biti još jedna prilika za zapošljavanje kako mladih tako i odraslih osoba, daljnju edukaciju i informiranje o mogućnostima zaposlenja u okruženju koje potiče otvorenost, dijalog i zajednički rast. 

Povezani članci