Search
Close this search box.

Upoznajte članice Woman.Comm kluba iz Stanić grupacije: Amra Skrobo-Berberović i Sanela Gavran

Podijeli ovaj članak:

STANIĆ GRUPACIJA se u ovom trenutku sastoji od 8 različitih firmi koje djeluju na području proizvodnje, distribucije i prodaje alkoholnih i bezalkoholnih pića, tehničke robe i duhana, te u medijskom segmentu.

Stanić Grupa, u proteklih 30-ak godina  je dosegla poziciju tržišnog lidera u proizvodnji i distribuciji pića, duhanskih proizvoda i tehničke robe te ostvarila plodnu, dugogodišnju suradnju s najvećim svjetskim kompanijama i brendovima.

Ubrzani razvoj započeo je realizacijom ekskluzivnog ugovora s Heinekenom i LG Electronicsom, zatim s Philip Morrisom International, da bi danas u portfoliju Grupacije bio cijeli niz vrhunskih brendova, od kojih su većina svjetski lideri u svojim segmentima.

Nova razvojna faza Grupacije započela je akvizicijom Juicy sokova krajem 2013. godine, što je označilo iskorak u segment proizvodnje, te 2022.  preuzimanjem  MARASKE d.d Stanić Grupa, širi svoj proizvodni portfelj i postaje vlasnik 200 godina starog brenda, koji je prepoznatljiv u cijelom svijetu. Snagom Juicy i Maraska brendova, kao i daljnim razvojem proizvodnje i planiranim inovacijama te već izrađenom fleksibilnom organizacijom koju čini tim predanih profesionalca, Stanić Grupa nastavlja i dalje s ambicioznim planovima.

“Ponosni na ostvareno, mi budućnost ne čekamo nego gradimo!” – moto je kojim se vodi ova grupacija.
Osim što kao partneri aktivno podržavaju misiju i viziju ideje Woman.Comm-a, dvije divne dame koje rade za kompanije iz ove grupaciji su u toku prošle godine postale i članice našeg kluba. One su Amra Skrobo-Berberović, direktorica marketinga u kompaniji Boreas d.o.o. i Sanela Gavran, direktorica Stanić Media d.o.o. U nastavku možete pročitati nešto više o njima.

Amra Skrobo-Berberović

Amra je direktorica marketinga u sedmoj najvećoj kompaniji u BiH, Boreas d.o.o., diplomirani ekonomista sa MBA diplomom, NLP Practitioner i NLP Master.

Danas, kao direktorica marketinga, sa 20 godina iskustva u marketingu koji je moja prva profesionalna ljubav i u prodaji koja mi je, tokom godina, postala strast, shvatam koliku marketing ima moć i odgovornost istovremeno.
Imamo priliku da obrazujemo generacije novih potrošača nudeći im aktuelne vrijednosti kroz komunikaciju o brandu i kreiramo napredno potrošačko iskustvo. Također, imamo generacijsku šansu da utičemo na zrele potrošače tako što im pokazujemo da mogu promijeniti paradigmu razmišljanja.
Možemo plasirati vrijednosti kao što su porodica, prijateljstvo, tradicija ili modernost, zdrav život, obrazovanje, unapređenje, rodnu ravnopravnost, ljudska prava ili sve to odbaciti zarad podilaženja trenutnom nivou svijesti određene grupe potrošača. Odgovornost za izbor vrijednosti leži na marketingu.

Posljednjih desetak godina je aktuelna tema majčinstva koja se često pojavljuje u kampanjama. Očinstvo se najčešće nepravedno zanemaruje i u toj zanemarenosti leži prilika za ulazak u veliki tržišni segment.

Moje lično iskustvo roditeljstva bih najradije opisala u preuzetom humorističnom prikazu nepoznatog autora: “Bila sam savršen roditelj, a onda sam stvarno rodila djecu.” I to dvoje odjednom, u mom slučaju. Tako da danas znam šta je slime iako još nisam dokučila šta mu je svrha, osim da uništava namještaj.

Marketing može ostvariti i značajan uticaj na podršku razvoju lokalne zajednice. Umjesto kampanje, uvijek možemo izabrati društveno odgovorne projekte pošumljavanja požarišta, poribljavanja rijeka i jezera u BiH ili osnažiti populaciju pčela. Kupovina 15.000 sadnica crnog bora koji ima najveći uticaj na smanjenje karbonskog otiska košta manje od bilo koje druge kampanje.

Učenje je jedna od mojih temeljnih vrijednosti i imam silnu sreću da me kroz privatni i profesionalni život prate sjajni mentori. Želim dati svoj doprinos društvu kao zahvalnicu. I jako se veselim svim budućim razgovorima sa članicama kluba.” – kazala je Amra u svom predstavljanju.

Sanela Gavran

Sanela je direktorica Stanić Media d.o.o., koja je članica Stanić Group vodeće grupacije u distribuciji pića, duhana i tehničke robe, te proizvodnji vlastitih brendova pića. Unutar Stanić Media, djeluje radio KISS FM, koji je u vrlo kratkom periodu postao prepoznatljiv brend u BiH. Pored velikih ambicija da se KISS FM zadrži poziciju jedne od najslušanijih radio stanica, kontinuiran je i rad na proširenju i stabilnosti zone servisa a u cilju pružanja kompletiranog servisa prema  slušateljima i onim koji će to tek postati.

“Završen studij na Filozofskom fakultetu u Mostaru, jedan je od razloga dolaska u Stanić Media d.o.o, gdje  se stečeno znanje može implementirati u svim segmentima poslovanja radija, te uz  dugogodišnje iskustvo rada u raznim branšama ne postoji razlog koji bi stao na put u širenju poslovanja, inovativnosti i rastu.

Danas je zadovoljstvo raditi u mladom i ambicioznom timu kakav je tim KISS FM radija, i svakodnevno razmjenjivati iskustva i znanja što u konačnici rezultira samo nizanjem uspjeha.

U slobodno vrijeme, obitelj je ta s kojom uživam u svakom trenutku. Vožnja biciklom, zatim GYM s prijateljicama kao i druženja s dragim ljudima je nešto što je poticaj za lakše svakodnevno riješavanje poslovnih obveza.” – navela je Sanela.

Budite u toku sa aktivnostima Woman.Comm Cluba i postanite dio društva koje čini razliku!

Povezani članci