Search
Close this search box.

Bili smo na 16. Weekend Media Festivalu

Podijeli ovaj članak:

Komunikacijska industrija regije se ovog vikenda okupila u Rovinju na 16-tom Weekend Media Festivalu, a prirodno je da je i Woman.Comm Club bio tamo. Među 6000 posjetitelja naše članice su dijelile svoja iskustva i družile se a Vesna Beganović, Via Media, je sklopu prezentacije kreativnih dešavanja u regionu na BalCannes sesiji predstavila i naš klub i nadolazeću konferenciju.

Najbolji Weekend u godini ponovno je oduševio, inspirirao, educirao i zabavio te opravdao titulu vodećeg regionalnog festivala medija, komunikacije, marketinga i širokog područja kreativnog biznisa. Stara rovinjska Tvornica duhana u  tri dana okupila je rekordan broj posjetitelja koji su imali priliku sudjelovati na vrhunskim predavanjima i od vodećih regionalnih i svjetskih stručnjaka čuti sve o aktualnim temama i trendovima današnjice, uz nezaobilaznu dozu odličnog druženja i zabave. Među njima su bile teme o suživotu PR-ovaca i novinara, kontroverznim poduzetnicima, utjecaju umjetne inteligencije, fenomenu trapa, ali i poslovnim promašajima koje su zabilježili uspješni poduzetnici na svom razvojnom putu.

Nismo mogle biti svugdje, ali evo  pregleda nekih panela na kojima smo bile.

Umjetna inteligencija je sveprisutna, mlađe generacije će se prirodno razvijati uz nju, a na nama je da upoznamo sve njezine mogućnosti, educiramo se, informiramo i prihvatimo pozitivne promjene koje će donijeti, naglasak je panela Open about AI. Dinamična rasprava stručnjaka za umjetnu inteligenciju Borisa Debića, direktor, ZŠEM, Mislava Malenice, Croatian Association President i CEO, Mindsmiths i Joška Mrndže, direktor Adriatics region, Google koju je moderirao Aco Momčilović, stručnjak i savjetnik, Futurehr, zaključena je porukom da nije toliko bitna tehnologija, koliko je važna činjenica da je doba pred kojim se nalazimo nova revolucija. I Boris Jokić, ravnatelj Instituta za društvena istraživanja, na svom je predavanju koje je pozdravljeno najdužim aplauzom na festivalu, zaključio da su razvoj digitalnih tehnologija i umjetne inteligencije radikalno promijenili sve aspekte naših života te da privatni prostor gotovo više ne postoji. Fokus je na upotrebi, a ne zloupotrebi novih tehnologija, a najvrjedniji skill u budućnosti će biti prepoznati uistinu, jer postčinjenično društvo još nije u svom zenitu.

Održivi razvoj je jedna od tema koja je u žiži interesovanja. Na panelu koji je moderirala Nevena Rendeli Vejzović, Direktorica Prime Time Komunikacija: Je li održivost održiva? smo od Nelly Anelove, voditeljice marketinških i korporativnih komunikacija Nestle, Ivane Belić, Voditeljice strateških komunikacija REGEA-e,Brune Bajca, Senior Field Product Managera, DELL smo čuli da održivost ne smije biti  samo još jedna strategija nego treba biti usmjerena na produkt, ideje i vrijednosti. Možda te stategije i kampanje ne donose instant efekt; i kao i sve novine se u početku odbijaju, ali je važno educirati javnost i komunicirati viši cilj. Održivost kao dio strategije svake kompanije i svakog pojedinca je neupitna.

Kao da nije do sada bilo dovoljno izazovno odabrati na koji panel ići, ove godine je to postalo još teže jer se održao i prvi HR.Weekend koji je oduševio sve posjetitelje i imao punu salu. HR.Weekend je  nastao kao odgovor na sve veću potrebu i promjene unutar HR industrije, a bio je namijenjen svim profesionalcima, voditeljima ljudskih potencijala i poslodavcima, kao i svim zainteresiranima za razvoj i primjenu inovativnih strategija u upravljanju ljudskim potencijalima.

U skladu s jednom od najaktualnijih tema današnjice, Florian Pollner i Asmus Komm, McKinsey partneri, na predavanju Re-imagining HR – back to human in a world of Generative AI podijelili su nastajuće prioritete i operativne modele HR funkcija pod utjecajem umjetne inteligencije.

Generacija Z (a i Alfa se uveliko spominje) je u fokusu komunikacijskih strategija, pa i poslodavaca. Veliku pažnju privuklo je i predavanje Što znači burnout i kako se razlikuje po različitim generacijama?, na kojem je prof.dr.sc. Nataša Jokić Begić sudionike povela na putovanje kroz generacijske razlike u načinu na koji one brinu o samima sebi te pokazala što je bilo bitno prijašnjim generacijama, a što današnjim.  Jednako posjećeno i zanimljivo je bilo predavanje Munawar Ahmed, Partnerice Oliver Wyman,  koja nam je dala osvrt na razlike u stilu rada između milenijalaca i starijih generacija, kako se prilagoditi i uključiti novu generaciju Z u radno okruženje , kako upravljati konfliktima i očekivanjima.

Dosta se govorilo o Employer brandingu, kroz panele i predavanja. U posljednje vrijeme se shvatilo da je podjenako važan kao i korporacijski branding i da njime treba strateški upravljati.  Zaključak je da je Employer branding zajednički trebaju voditi HR i marketinški odjeli, jer jedino takav, zasnovan na validnim istraživanjima potreba i vrijednosti kompanije, podržan od upravljačkih struktura, može doseći puni potencijal.  Odnosi se na zaposlene, one koji će tek postati dijelom kompanije, ali I one koji će izaći iz kompanije. Vrlo inspirativno predavanje, koje potiče na uvode u vlastite prakse How to kill your Employer brand je održala Jelena Jelušić, HR&Employer branding consultant, Isnpro , koja nam je otkrila najčešće pogreške i kako ih izbjeći.

Mjesto više tražilo se i na predavanju “Kakvu organizaciju ljudi neće napustiti – što kaže znanost”, Mitje Ružojčića i Zvonimira Galića s Odsjeka za psihologiju, Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

Weekend Media Festival je poznat kao mjesto networkinga ali i sjajnih zabava. Neki su nizozemsko-novozelandski bend My Baby  stavili na svoje omiljene play liste, nakon sjajnog koncerta  kojim  smo zatvorili Weekend 16.

Unaprijed se radujemo narednom druženju, inspiraciji i uvidima već u Sarajevu na Woman.Comm konferenciji: Snaga komunikacije koja će se održati 24 i 25. oktobra.

Povezani članci