Search
Close this search box.

Ana Ćavar: Moram reći da sam okupila odličan tim ljudi koji kroz Bonjour.ba rastu, razvijaju se i postaju najbolja verzija sebe

Podijeli ovaj članak:

Ana Ćavar je vlasnica i direktorica portala Bonjour.ba koji danas slovi za najpopularniji bh. lifestyle portal. Kao itekako poznato ime u kreativnoj industriji Bosne i Hercegovine, Ana ne krije zaljubljenost u svoj posao, a kao njegov najdraži dio ističe osmišljavanje i produkciju kampanja za klijente iz lifestyle niše. Tako je sa svojim timom za bosanskohercegovačko tržište producirala kampanje za brendove kao što su: Pantene, Coca-Cola, dm drogerie markt, Adidas, JYSK i mnoge druge.

Rado ističe kako su autorski sadržaj visoke estetike te vrhunska produkcija ono što klijenti najviše cijene u njenom radu kao i radu njenog tima.

Ana nam je pričala o divnim momentima i ostvarenjima koja su obilježila njenu 2022. godinu te nam je otkrila ko stoji iza sadržaja koji svakodnevno viđamo na portalu i društvenim mrežama Bonjour.ba.

Woman.Comm: Po čemu ćeš pamtiti 2022. godinu i da li postoji nešto što želiš promijeniti u novoj 2023. godini?

Ana: Sjećam se da sam početkom godine dobila poruku od jedne suradnice koja kaže ‘Nema te na Instagramu, sigurno nešto veliko pripremate’. Mjesec dana nakon toga sam joj poslala svoju fotografiju na kojoj držim svoju novorođenu bebu i napisala sam joj: ‘U pravu si, teško da može više od ovoga.’ 😊 Dakle u 2022. sam postala mama po drugi put i to je obilježilo moju prošlu godinu. No pored toga ne mogu da ne kažem kako se još jedan moj san ostvario u 2022. Naime, početkom travnja sam prvi put stala na TEDx pozornicu kao TEDx govornica i tih 10 minuta koliko je trajao moj govor je iskustvo koje nikada neću zaboraviti. Godinu ću pamtiti i po tome da smo u šestom mjesecu zajedno s Via Media agencijom napravili iskustvenu zabavu pod nazivom ‘Bonjour.Garden in The City’ gdje smo ispod vedrog neba okupili skoro 200 naših partnera i klijenata, a činjenica da se o toj zabavi još uvijek priča kao o najboljem eventu ovog tipa kojeg je netko organizirao, govori samo za sebe. I na kraju, završiti godinu s nagradom Woman Comm of the Year MEDIA STAR, priznanje na kojem sam jako zahvalna i koje je došlo kao jedna sjajna potvrda da na Bonjour.ba radimo odlične stvari te kao jedna velika odgovornost da u 2023. osmislimo i realiziramo još kreativnije projekte na čemu mogu reći da već radimo. Stoga #staytuned.

Foto: Marko Jovančić

Woman.Comm: Kakvo je bilo tvoje lično iskustvo sa Woman.Comm Clubom u prethodnoj godini i da li postoji nešto što bi voljela da klub uvrsti u svoje aktivnosti u 2023. godini?

Ana: Uživam biti članica Woman.Comm kluba. U 2022 sam zbog onog ‘malog’ razloga koji mi je obilježio godinu najviše uživala u razmjeni informacija i novosti kroz klub, no u 2023. se veselim i druženjima uživo, a kada govorimo o aktivnostima koje bi voljela da klub uvrsti – prepustiti ću to vašem timu, jer ne sumnjam u neke sjajne ideje koje nas čekaju.

Woman.Comm: Na koji način si saznala za Woman.Comm Club i šta je ono ključno što te motiviralo da postaneš jedna od članica?

Ana: Godinama već redovno pratim portal Media Marketing i sretna sam što su me Irena (Miličević – Vukoja) i Ekrem (Dupanović) kontaktirali prije samog otvaranja kluba da o njemu razgovaramo i da kažem što mislim o toj ideji. Nisam krila svoje oduševljenje i činjenicu kako vjerujem u klub, posebno kada će ga voditi žena sa iskustvom u komunikacijskoj industriji, stoga učlanjenje je bila sasvim prirodna stvar, jer kako često puta volim istaknuti ‘Kada žene podržavaju jedna drugu, događaju se čudesne stvari’.

Woman.Comm: Koliko osoba je zaslužno za tako estetski lijepo dizajnirane članke i objave koje svakodnevno viđamo na portalu i društvenim mrežama Bonjour.ba, ko sve čini vaš tim?

Ana: Sadržaj na Bonjour.ba kreira naše uredništvo u kojem se nalazi šest sjajnih žena. Dijana Ćavar, Ilda Lihić – Isović, Emina Smaka, Marija Perić i Ana Rotim, zajedno sa mnom kreiraju sadržaj, kako na portalu, tako i na našim društvenim mrežama. Pored nas ne mogu da ne spomenem i fotografe Marka Jovančića kao i Sanelu Zukić s kojima radimo kroz cijelu godinu i koji također pridonose onome što je sada već prepoznato kao Bonjour.ba estetika. Moram reći da sam okupila odličan tim i da su to osobe koje kroz Bonjour.ba rastu, razvijaju se i uistinu postaju najbolja verzija sebe. Poseban je ponos svjedočiti tom procesu i pratiti njihov rast kroz autorski sadržaj koji svakodnevno plasiraju na Bonjour.ba.

Woman.Comm: Prilikom učlanjivanja u klub u jednom tekstu si naglasila da si zaljubljenica u putovanja. Koji grad koji si posjetila je na tebe ostavio najveći utjecaj i kojem gradu bi se uvijek rado vratila? 

Ana: Napulj! Kakav grad! Toplina, arhitektura, tržnice, kontrolirani nered i ajme kakva hrana! Grad jedne sasvim jedinstvene i posebne energije koje se nikada ne bi mogla zasititi. Reći ću samo: pasta, pizza, slastice, torte, sladoled, prosecco, limoncello. Sve to i ne nužno tim rasporedom. 

Foto: Marko Jovančić

Povezani članci